Verner Gerholm,
 Rektor
Telefon 073-318 25 40
E-post verner.gerholm@idrottsgymnasiet.se

Fredrik Sohlberg, Biträdande rektor, NIU-ansvarig
Telefon 072-389 61 90
E-post fredrik@idrottsgymnasiet.se

Caroline Edlund, Skoladministratör
Telefon 08-56 240 240
Mobil 076-696 68 76
E-post caroline.edlund@idrottsgymnasiet.se

Åsa Larsson, Studie- och yrkesvägledare
Telefon 076-696 69 01
E-post asa.larsson@idrottsgymnasiet.se

Jeanette Olofsson, Skolsköterska
Telefon 076 696 69 07
E-post jeanette.olofsson@idrottsgymnasiet.se

Annu Vahlquist, Kurator
Telefon: 076 696 69 18
E-post annu.vahlquist@idrottsgymnasiet.se

Aya Ali, Kurator Föräldraledig
Telefon 076 696 69 18
E-post aya.ali@idrottsgymnasiet.se


Lärare

Anna Asp, Lärare svenska, religion
E-post anna.asp@idrottsgymnasiet.se

Mats Carlmark, Lärare engelska, organisation och ledarskap, företagsekonomi
E-post mats.carlmark@idrottsgymnasiet.se

Julia Eriksson, Lärare engelska, religion, geografi
E-post julia.eriksson@idrottsgymnasiet.se

Johan Hansson, Specialpedagog / Lärare juridik
E-post johan.hansson@idrottsgymnasiet.s

Sabine Karmsjö, Lärare tyska, matematik
E-post sabine.karmsjo@idrottsgymnasiet.se

Johan Larsson, Idrott och hälsa, idrottsprofil, PT-utbildningen (Föräldraledig)
E-post johan.larsson@idrottsgymnasiet.se

Pär Larsson, Lärare svenska, kommunikation
E-post par.larsson@idrottsgymnasiet.se

Jesper Linnell,  Handboll, Idrott och hälsa, ledarskap och organisation
E-post jesper.linnell@idrottsgymnasiet.se

Nathalie Malmström, Lärare matematik
E-post nathalie.malmstrom@idrottsgymnasiet.se

Laurent Monpouet, Lärare franska
E-post laurent.monpouet@idrottsgymnasiet.se

Fernando Nuño Lärare spanska
E-post fernando@idrottsgymnasiet.se

Robert Persson, Lärare Kemi och Naturkunskap
E-post robert.persson@idrottsgymnasiet.se

Alf Pettersson, Lärare matematik, fysik
E-post alf.pettersson@idrottsgymnasiet.se

Mats Pettersson, Lärare samhällskunskap, filosofi
E-post  mats.pettersson@idrottsgymnasiet.se

Katharina Siemes, Lärare engelska, tyska (Föräldraledig)
E-post katharina@idrottsgymnasiet.se

Christoffer Stenberg, Lärare samhällskunskap, historia
E-post christoffer.stenberg@idrottsgymnasiet.se

Henrik Strömsöe, Lärare svenska, psykologi
E-post henrik.stromsoe@idrottsgymnasiet.se

Theres Sunebäck, Gymnastik, idrott och hälsa
E-post theres.suneback@idrottsgymnasiet.se

Mercedes Tiemblo, Lärare spanska, biologi, naturkunskap
E-post mercedes@idrottsgymnasiet.se

Bianca Tvrtkovic, Lärare matematik
E-post bianca.tvrtkovic@idrottsgymnasiet.se

Amanda Wallgren, Lärare svenska, religion, retorik

E-post  amanda.wallgren@idrottsgymnasiet.se

Mats Wetterholm, Lärare svenska, retorik, engelska
E-post mats.wetterholm@idrottsgymnasiet.se

Ann Wetterström, Lärare företagsekonomi, entreprenörskap
E-post ann.wetterstrom@idrottsgymnasiet.se

Andreas Wåhlén, Lärare samhällskunskap, historia, ledarskap och organisation
E-post andreas.wahlen@idrottsgymnasiet.se

 

Lärare inom NIU

Erica Hillrings, Alpint
E-post erica.hillrings@idrottsgymnasiet.se

Björn Johanessen, Baseboll och softboll
E-post bjorn.johanessen@idrottsgymnasiet.se

Thomas Johansson, Bordtennis
E-post thomas.johansson@idrottsgymnasiet.se

Patrik Wickman, Fotboll
E-post patrik.wickman@idrottsgymnasiet.se

Mikael Widfeldt
, Fotboll
E-post mikael.widfeldt@idrottsgymnasiet.se

Nil de Oliveira
, Friidrott
E-post nil.deoliveira@idrottsgymnasiet.se

Johan Lewin, Fäktning
E-post johan.lewin@idrottsgymnasiet.se

Theres Sunebäck, Gymnastik
E-post theres.suneback@idrottsgymnasiet.se

Johan Wikås, Gymnastik
E-post johan.wikas@idrottsgymnasiet.se

Jesper Linnell,  Handboll
E-post jesper.linnell@idrottsgymnasiet.se

Harry Denanto, Klättring
E-post harry.denanto@idrottsgymnasiet.se

Evgueni “Zäta” Potechkin, Parkour
E-post zata@idrottsgymnasiet.se

Nicola Cramarossa
, Rugby
E-post nicola.cramarossa@idrottsgymnasiet.se

Peter Falkman, Simhopp
E-post peter.falkman@idrottsgymnasiet.se

Roberto Prestioni, Simning
E-post roberto.prestioni@idrottsgymnasiet.se

Arto Alahäivälä, Taekwon-do
E-post arto@idrottsgymnasiet.se

Per Henricsson, Tennis
E-post per.henricsson@idrottsgymnasiet.se