Johan von Gerber, Rektor
E-post johan.gerber@idrottsgymnasiet.se

Jessica Johansson, Biträdande rektor / Lärare spanska, historia
Telefon 076-696 68 95
E-post jessica.johansson@idrottsgymnasiet.se

Ida Lindeborg, Studie- och yrkesvägledare / Biträdande rektor
Telefon 076-696 69 01
E-post ida.lindeborg@idrottsgymnasiet.se

Fredrik Sohlberg, Idrottskoordinator NIU
Telefon 072-389 61 90
E-post fredrik@idrottsgymnasiet.se

Tess Fridner, Skoladministratör
Telefon 08-56 240 240
Mobil 076-696 68 76
E-post therese.fridner@idrottsgymnasiet.se

Johan Hansson, Specialpedagog / Lärare juridik, historia
E-post johan.hansson@idrottsgymnasiet.se

Skolsköterska
Vänligen kontakta info@idrottsgymnasiet.se för mer information.

Jasminé Fares, Kurator
Telefon 076-696 69 18
E-post jasmine.fares@idrottsgymnasiet.se

Mats Carlmark, Lärare engelska, organisation och ledarskap, företagsekonomi
E-post mats.carlmark@idrottsgymnasiet.se

Julia Eriksson, Lärare engelska, religion, geografi
E-post julia.eriksson@idrottgymnasiet.se

Sabine Karmsjö, Lärare tyska, matematik
E-post sabine.karmsjo@idrottsgymnasiet.se

Pär Larsson, Lärare svenska, kommunikation
E-post par.larsson@idrottsgymnasiet.se

Laurent Monpouet, Lärare franska
E-post laurent.monpouet@idrottsgymnasiet.se

Aleksandra Marinkov, Lärare engelska (Vikarie)
E-post aleksandra.marinkov@idrottsgymnasiet.se

Fernando Nuño Lärare spanska
E-post fernando.nuno@idrottsgymnasiet.se

Alf Pettersson, Lärare matematik, fysik
E-post alf.pettersson@idrottsgymnasiet.se

Mats Pettersson, Lärare samhällskunskap, filosofi
E-post  mats.pettersson@idrottsgymnasiet.se

Emma Henricsson, Lärare kemi, naturkunskap (Vikarie)
E-post emma.henriksson@idrottsgymnasiet.se

Elin Sarhed, Lärare kemi, naturkunskap (Föräldraledig)
E-post  elin.sarhed@idrottsgymnasiet.se

Katharina Siemes, Lärare engelska, tyska (Föräldraledig)
E-post katharina@idrottsgymnasiet.se

Christoffer Stenberg, Lärare samhällskunskap, historia, sociologi
E-post christoffer.stenberg@idrottsgymnasiet.se

Emil Strandberg, Lärare svenska, engelska
E-post  emil.strandberg@idrottsgymnasiet.se

Henrik Strömsöe, Lärare svenska, psykologi, retorik
E-post henrik.stromsoe@idrottsgymnasiet.se

Theres Sunebäck, Gymnastik, idrott och hälsa, PT-utbildningen
E-post theres.suneback@idrottsgymnasiet.se

Jesper Linnell,  Handboll, Idrott och hälsa
E-post jesper.linnell@idrottsgymnasiet.se

Mathieu Thuillier, Lärare matematik
E-post mathieu.thuillier@idrottsgymnasiet.se

Mercedes Tiemblo, Lärare spanska, biologi, naturkunskap
E-post mercedes@idrottsgymnasiet.se

Anna von Hofsten, Speciallärare / lärare svenska, religion
E-post anna@idrottsgymnasiet.se

Andreas Wåhlén, Lärare samhällskunskap, historia
E-post andreas.wahlen@idrottsgymnasiet.se

Mats Wetterholm, Lärare svenska, retorik, engelska
E-post mats.wetterholm@idrottsgymnasiet.se

Ann Wetterström, Lärare företagsekonomi, entreprenörskap, ledarskap och organisation
E-post ann.wetterstrom@idrottsgymnasiet.se

 

Lärare inom NIU

Nicola Cramarossa, Rugby
E-post nicola.cramarossa@idrottsgymnasiet.se

Jesper Eriksson, Parkour
E-post jesper.eriksson@idrottsgymnasiet.se

Per Henricsson, Tennis
E-post per.henricsson@idrottsgymnasiet.se

Thomas Johansson, Bordtennis
E-post thomas.johansson@idrottsgymnasiet.se

Jesper Linnell,  Handboll
E-post jesper.linnell@idrottsgymnasiet.se

Dennis Gabrielsson, Fotboll
E-post dennis.gabrielsson@idrottsgymnasiet.se

Nil de Oliveira, Friidrott
E-post nil.deoliveira@idrottsgymnasiet.se

Mohammad Reza, Friidrott
E-post mohammad.reza@idrottsgymnasiet.se

Theres Sunebäck, Gymnastik
E-post theres.suneback@idrottsgymnasiet.se

Fäktning – information kommer inom kort
E-post

Kevin Thorvaldsson, Simning
E-post kevin.thorvaldsson@idrottsgymnasiet.se